Zaproszenie na zawody

Ludwik Liszka
 
 
REGULAMIN
Zawody odbędą się 26 maja  na jeziorze Pogoria3 - spot PLAŻA przy ul. Malinowe górki lub spot SKARPA.Zapisy od 9.00 do 10.00 w biurze zawodów przed startem. Dąbrowa Górnicza  J. Pogoria 3 
1. Uczestnicy:
W zawodach może wystartować każdy kto amatorsko uprawia  windsurfing. Zawodnicy posiadający licencję nie mogą brać udziału w zawodach.
2. Klasy- slalom - deska do 85cm szerokości , żagiel do 10m2- formuła windsurfing – deska do 100 cm szerokości , żagiel do 12m23. Podział na grupy wiekowe i kategorie :Organizator zastrzega sobie możliwość tworzenia  różnych kategorii w zależności od ilości zgłoszonych osób.
Organizatorzy sklasyfikują uczestników co najmniej w czterech kategoriach:
- kategoria slalom - open
- kategoria formuła windsurfing
- kategoria Młodzież (do lat 12) w slalomie - do konfiguracji
- kategoria Młodzież (do lat 16) w slalomie  - do konfiguracji
- kategoria Kobiety w slalomie 
4. Wpisowe – start w zawodach bez opłaty  startowej
5. Trasa i WyścigiDokładna trasa zostanie przedstawiona w biurze regat przed zawodami.Planuje się rozegranie minimum 3 wyścigów dla każdej z klas.Ilość wyścigów może ulec zmianie w zależności od warunków wiatrowych.Dla ważności regat wymagane jest rozegranie minimum 1 wyścigu.
6. Limit wiatrowyBez ograniczeń.
7. WymaganiaOrganizator zapewnia koszulki startowe z numerami wg kolejności zgłoszeń zawodników  w dniu zawodów.
8. BezpieczeństwoOrganizator zaleca używania kamizelki asekuracyjnej podczas startów w regatach, podczas każdego wyścigu, przez cały czas trwania zawodów, bez względu na warunki atmosferyczne.Każdy zawodnik startuje w zawodach  na własną odpowiedzialność. Trasę zawodów będą zabezpieczały  motorówki z ratownikami oraz obserwatorzy z brzegu.Startująca młodzież (do lat 18) musi posiadać zgodę rodziców lub opiekunów  prawnych.
9.Przepisy/Sygnały  Startowe/ProtestyInstrukcja żeglugi, przepisy oraz trasa będą wywieszone na tablicy w biurze regat.Za zajęcie miejsc I - III w poszczególnych kategoriach, zawodnicy otrzymają puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Powodzenia życzą Organizatorzy:URZĄD MIASTA W DĄBROWIE GÓRNICZEJ & STOWARZYSZENIE WINDSURFINGU ,,POGORIA